Redegatan 10, Västra Frölunda

031 - 29 22 55

Redegatan 10, Västra Frölunda

031 - 29 22 55


Om Örns

Start

-

Om Örns

Om Bolist Örns Byggvaruhus

Bolist Örns byggvaruhus är ett familjeföretag i tredje generationen. Verksamheten startade 1972 och vi har idag ca. 10 anställda. Vår policy vad gäller service, sortiment och pris är att göra alla kunder nöjda. Vi levererar i Göteborg med omnejd med våra egna lastbilar. Våra kunder är konsumenter, småbyggare och större företag. Sortimentet är anpassat för både proffs och hemmafixare. Det vi inte har i lager försöker vi lösa för dig som kund. Butiksytan är på 200 kvadratmeter och på övervåningen har vi en utställning av golv, kök, dörrar, skjutdörrar, fönster m.m. Numera ingår vi också i byggvarukedjan Bolist.

Örns ett byggvaruhus i Bolist familjen.

Passa på!! Inredningskampanj på Mirro


Personal

Peder Hilmersson

Byggsäljare

Tel: 031-696122

peder@orns.se
Christian Elofsson

Lagerpersonal / Butiksäljare

Tel: 031-696127

christian@orns.se
David Thörner

Butikschef

Tel: 031-696121

david@orns.se

 

Daniel Blomqvist

Butiksäljare

daniel@orns.se
Björn Pettersson

Chaufför

 

Lennart Kennebring

Byggsäljare

lennart@orns.se

Christoffer Levander

Pappaledig

christoffer@orns.se

 

Stefan Landstedt

Lagerpersonal

 

Bennet Thörner

VD

bennet@orns.se

 

Susanna Thörner

Chef

susanna@orns.se
Visa all personal

Partners